Product has been added to Cart

X
GO TO THE CART
CONTINUE SHOPPING

27

OCT'15

 

Ezan, kelime anlamım olarak bildirmek, duyurmak, çağrıda bulunmak, ilan etmek anlamlarında kullanılır. Ezan, dini bir terim olarak, İslam dininde namaz vaktinin geldiğini insanlara bildirmek için belli sözlerle yapılan çağrıya verilen isimdir.

26

OCT'15


 

Erken gebeliğin normal belirtisi olan aşerme normal gıda maddelerinin dışında başka maddelere karşı da gelişebilir. Bunlar toprak, kil, kiremit tozu, limontuzu, nişasta, un, kabartma tozu gibi maddeler olabilir. Bu isteklere bulantı ve kusma eşlik edebilir. Gebelikte bir besin maddesini yeme ihtiyacı hisseden ya da besin dışında bir maddeyi yeme ihtiyacı hisseden kadınların bu durumu doktoruna bildirmesi gerekir. Bu durum beslenme bozukluğunun ya da kansızlığın belirtisi olabilir.
 

23

OCT'15

 

Muharrem ayı ve aşure günü, Hıristiyan ve Yahudiler tarafından da kutsal sayılırdı. Nitekim Peygamberimiz Medine’ye hicret ettikten sonra orada yaşayan Yahudilerin oruçlu olduklarını öğrendi. Bunun ne orucu olduğunu sordu. Yahudiler, “Bugün Allah’ın Musa’yı düşmanlarından kurtardığı, Firavun’u boğdurduğu gün. Hz. Musa, şükür olarak bugün oruç tutmuştur.” dediler. Bunun üzerine Peygamberimiz de, “Biz, Musa’nın sünnetini ihyaya sizden daha çok yakın ve hak sahibiyiz.” buyurdu

21

OCT'15

Cildimiz, yaşayan, nefes alan, kimi zaman matlaşan ve ışıltısını yitiren; kimi zaman da canlanan ve tazelenen, bazen yorulan ve yıpranan ve tekrar kendini yenileyen bir organizmadır.  Bu hassas örtü, zaman zaman, gözeneklerinin içinin ölü cilt hücreleri ve cildin ürettiği yağla dolması sonucu tıkanır.  Siyah nokta oluşumu işte böyle başlar. 
 


 

20

OCT'15

 

Birbirinden şık ürünleri sizin için bir araya getiren sefamerve kaliteyi uygun fiyatlara sunmaya devam ediyor. Sizin için bu hafta hazırladığımız kombin toplamda 3 parçadan oluşuyor. Tercihini tunikten yana kullanan hanımlar için oldukça şık duracak bu kombinleri web sitemizde rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Üstelik fiyatları da gayet uygun. Bu haftaki kombinimizi buyrun birlkte inceleyelim.
 

19

OCT'15

Birbirinden şık tesettür kıyafetleri tek tıkla kapınıza kadar getiren Türkiye'ni en büyük online tesettür firmalarından biri olan Sefamerve şimdi de nevresim takımlarıyla dikkat çekiyor. Geçtiğimiz günlerde çocuk bölümüne de el atan firmamız yakın zamanda göz dolduran nevresim takımlarını satışa açtı. İşte sizler için seçtğimiz nevresim takımlarımız.

16

OCT'15

 

“Çocuğuma bir türlü yemek yediremiyorum”, “Saatlerce yemek vermesem, umurunda bile olmuyor”… Bu tür yakınmaları sıkça duyuyoruz, çünkü hemen her annenin sorunu aynı; iştahsız çocuklar!

14

OCT'15

 

Gebelik döneminde dikkat edilmesi gereken çok çeşitli konular vardır. Çünkü gebelik anne için her açıdan yeni ve farklı bir dönem olmanın yanısıra ayrıca annenin her hareketinde karnındaki bebeği de düşünmesi gereken bir dönemdir. Bu konuda hamilelerin dikkat etmesi gerken çeşitli konulardan bahsedilmiştir, bahsedilen her konunun sonundaki >> işaretini tıklayarak o konuda daha detaylı bilgilere ulaşabilirisiniz.
 

13

OCT'15

 

Yediğiniz besinlerle daha parlak, güçlü ve canlı saçlara sahip olabilirsiniz.
Yedikleriniz doğrudan saç derinizi ve folikülleri etkiler. Protein, beta karoten, folat, biotin ve omega 3 içeren besinler tüketin. Farklılık için bir kaç ay geçmesi gerektiğini unutmayın.

12

OCT'15

 

Çinko minerali eksikliğinin, grip ve soğuk algınlığı başta olmak üzere birçok enfeksiyon hastalığında iyileşme sürecini geciktirdiği bildirildi.

09

OCT'15

 

Sünnet, Hz. Peygamber'in devamlı olarak yaptığı ve bir mazeret olmaksızın terketmediği şeydir.
 
Hz. Peygamber'in farz ve vacip olmayarak yaptığı ve bize emrettiği ibadetlerdir.
 

08

OCT'15

Günde iki fincan kahvenin kolon kanseri riskini, kalın bağırsak kanseri riskini yüzde 25, safra kesesinde taş riskini yüze 45 azalttığını gösteriyor.
Kahvenin içerdiği kafein maddesi, sinir sistemini uyarıp zihinsel aktiviteyi güçlendirir. 

 

07

OCT'15

 

Hemen hemen her yaş grubunda bazen genetik bazense çevresel faktörlerin sebep olduğu göz altı morlukları ve göz altı torbaları sizin için de bir sorunsa işte birkaç ufak tüyo..
 

06

OCT'15

 

Evliliğin ve düğün hazırlıklarının ilk adımıdır söz ve nişan… Her şey gençlerin birbirine “söz” vermesiyle başlar. Sözden sonraki ve düğünden önceki aşama nişandır. Nişan töreninizin geleneklerimize uygun olmasını istiyorsanız sizi en zorlayacak şey nişan bohçasıdır. Zorlu ama hazırlaması bir o kadar da keyifli olan nişan bohçası, kız ve erkek tarafının birbirlerine hediye göndermesidir. Hazırlanan bohçada yalnız gelin veya damat için değil aile bireyleri için de hediyeler bulunur.
 

05

OCT'15

 

Birbirinden şık ürünleri sizin için bir araya getiren sefamerve kaliteyi uygun fiyatlara sunmaya devam ediyor. Sizin için bu hafta hazırladığımız kombin toplamda 3 parçadan oluşuyor. Tercihini tunikten yana kullanan hanımlar için oldukça şık duracak bu kombinleri web sitemizde rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Üstelik fiyatları da gayet uygun. Bu haftaki kombinimizi buyrun birlkte inceleyelim.
 

 

 

03

OCT'15

 
 
Çoğumuz çocuklara isim verirken bu ismin Kuran-ı Kerimde geçiyor olmasına dikkat ediyoruz. Kulağa çok hoş gelen, seve seve çocuklara verilen ama anlamı saçma ya da kötü olan o kadar çok isim var ki. İnsanın ömrü boyunca kötü anlama gelen bir isimle çağrılması çok kötü. Bu gaflete düşmemek için takipçilerimizi bilgilendirmek adına birkaç ismin anlamını bir araya getirdik.
 

01

OCT'15

 

Birbirinden şık ürünleri sizin için bir araya getiren sefamerve kaliteyi uygun fiyatlara sunmaya devam ediyor. Sizin için bu hafta hazırladığımız kombin toplamda 4 parçadan oluşuyor. Tercihini tunikten yana kullanan hanımlar için oldukça şık duracak bu kombinleri web sitemizde rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Üstelik fiyatları da gayet uygun. Bu günün kombinimizi buyrun birlkte inceleyelim.
 

28

SEP'15

 

“Resulullah aleyhisselatu vesselam buyurdular ki: Kişi dostunun dini üzeredir. Öyleyse her biriniz, kiminle dostluk kuracağına dikkat etsin.” (Ebu Davud, Edeb, 19, Tirmizi, Zühd, 45)  
 

26

SEP'15

 

Zilhicce ayı bu sene 15 Eylül 2015 salı günü başlamaktadır. Hicri 1 Zilhicce 1436
 
“Allâhü Teâlâ’ya -içinde kendisine ibadet olunan- en sevimli günler Zilhicce’nin (ilk) on günüdür. Her bir gününün orucu bir senelik oruca, her gecesinin ihyası da Kadir Gecesi’ni (ibâdetle) ihya etmeye denktir.” (Hadîs-i Şerîf, Sünen-i Tirmizî)
Keywords:

24

SEP'15

 

Hz. Aişe (radıyallahu anhâ) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Hiç bir kul, kurban günü, Allah indinde kan akıtmaktan daha sevimli bir iş yapamaz. Zîra, kesilen hayvan, kıyamet günü boynuzlarıyla, kıllarıyla, sınnaklarıyla gelecektir. Hayvanın kanı yere düşmezden önce Allah indinde yüce bir mevkiye ulaşır. Öyle ise, onu gönül hoşluğu ile ifâ edin."