Product has been added to Cart

X
GO TO THE CART
CONTINUE SHOPPING

29

MAR'17

 

(Ey Muhammed!) De ki: “Duanız olmasa, Rabbim size ne diye değer versin!...

(Furkan Suresi 77.Ayet) 

Peygamber Efendimizin En Çok yaptığı Dualardan Biri;

"Allah'ım! Ey Rabbimiz ! Bize dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik ver ve bizi cehennem azabından koru. "

Bu dua Kur'anı Kerim tarafından tavsiye edilmiştir, bu duayı yapanları Allah(c.c.) övmüş ve büyük bir kazanç elde edecekleri bildirilmiştir.(Bakara 201-202)

En Mukaddes Ayların başladığı şu günlerde Sefamerve Ailesi olarak dualarınızda buluşmayı temmenni ederiz.Yazının devamı için tıklayınız

11

NOV'15

 

Varın ispatı, yokun ispatından her zaman daha kolaydır. Bir elma cinsinin yeryüzünde bulunduğunu, bir tek elmayı göstermekle ispat edebiliriz. Halbuki yokluğunu iddia eden kimse bütün yeryüzünü, hatta kainatı dolaşıp, ancak ondan sonra onun yokluğunu ispat edebilir.

05

NOV'15

 

Hiç ruhunuzun bunaldığı, sanki canınız bedeninizden çıksa rahatlayacakmışsınız gibi hissettiğiniz oldu mu? 
 
Durup dururken, hiç bir sebep yokken, yada üzülmenizi gerektirecek hiç bir sorununuz olmadığı halde derin bir hüzün duydunuz mu? Sanki o anda bütün dünya gözünüzden silinir, her şey anlamını yitirir.. O anda ölmek bile o duyguyu yasamaktan daha sevimli gelir gözünüze. Kendinizi öyle

30

OCT'15

 

Sizi mutsuz eden büyük bir derdiniz mi var?
 
Ulaşmak istediğiniz muhteşem bir idealin peşine mi düştünüz?
 
Huzursuzluk, ailenizin ayrılmaz bir parçası mı oldu?
 
Birisi kalbinizi mi kırdı?

08

JUL'15

 

Okuduğumuz hadîs-i şerîf, Râmûzü’l-ehâdîs’in, birinci cildinin 74. sayfasından.
 
Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz, Hz. Ali Efendimiz’in oğlu Hz. Hüseyin Efendimiz’in, babasından rivayet ettiğine göre, Taberânî kaydetmiş, buyurmuş ki:
 

29

JUN'15

 

Doğu Türkistan dua bekliyor.
 
İslam coğrafyası, Suriye'de savaş, Mısır'da siyasi kaos ve katliamlar, Burma'da Budist çetelerin terörü ile zor günler yaşarken, Çin zulmü altında ezilen Doğu Türkistan'daki Uygurlar ise dünyanın sessizliğinin gölgesinde yaşam mücadelesi vermeye devam ediyor..

13

JUN'15

 

Dua her zaman mü`minin dayanip güvenecegi bir esastir. Hayatinin her safhasinda duaya sarilip Ilahi rahmete iltica etmek, mü`mini diger insanlardan ayiran belli basli vasiflardan biridir. Mü`min duayi hayatinin her anina sindirmistir. Günde bes vakit kildigi namazin manasi "duâ"dir.

 

11

JUN'15

 

Bütün İslam Dünyasını sabırsızlıkla beklediği Ramazan ayı 2015 yılında ne zaman, hangi tarihte başlıyor ve ne zaman bitiyor? 2015 yılı Ramazan Bayramı hangi tarihe denk geliyor? 2015 Ramazan Bayram tatili kaç gün sürecek? Ramazan Bayramı tatili hangi günlere denk geliyor? Ramazan Bayramı tatili hafta sonuna mı denk geliyor? Sefamerve ekibi olarak, yaklaşan Ramazan ayını bugünkü konumuza taşıdık. Sahur ve iftar vakitleri İstanbul imsakiyesi ve çok daha fazlası bu konuda.
 
 
 

 

03

JUN'15

 

Yazın gelmesiyle diyet yapanların sıyasındada artış oldu. Bikini ve mayoları giymden önce fazla kilolarından kurtulup, formda bir görüntü isteyenlar içi şahane bir önerimiz var. İşte bir haftalık diyet listeniz...
(Tüm diyetler doktor kontrolünde yapılmalıdır.Sizde sağlığınız için en yakın diyetisyenden yardım alabilirsiniz.)
 

01

JUN'15

 

Şaban ayının 14. gününü 15. gününe bağlayan gecesi Berat gecesidir. Şaban ayının on beşinci gecesi idrak edilen Berat Kandili, Allah'ın af, marifet ve rahmetiyle bezeli kutlu bir gece olarak kabul ediliyor.Peki Kandil gecesinde hangi dualar edilmeli?, hangi ibadetler yapılmalıdır? Sevdiklerinize atabileceğiniz en güzel kandil mesajlarını da sizler için derledik.

27

MAY'15
 
AYET : NİSA SURESİ – 31. AYET
 
 
 
إِن تَجْتَنِبُواْ كَبَآئِرَ مَا تُنْهَوْنَ عَنْهُ نُكَفِّرْعَنكُمْ سَيِّئَاتِكُمْ وَنُدْخِلْكُم مُّدْخَلاً كَرِيماً:
 
 
MEALİ :

23

MAY'15

 

İnsan günah işleyebilen bir varlık. "Benim günah işlemem mümkün değil." diyebilen hiç kimse bulunmuyor. Her insan, şu veya bu şekilde, az veya çok, günah çukuruna yaklaşıyor, bazen de içine düşüyor.
 

21

MAY'15

 

O, artık 35 yaşındadır ve kendisinden sonraya kalacak tek çocuğu ve soyunu devam ettirecek olan kızı, Hz. Fatıma o sene doğar. Ve o sene Hz. Muhammed peygamberliğe giden yolda deyim yerindeyse son dönemeci alır.

 

19

MAY'15

 

Mü''min insanın kalbinde sadece ve sadece Allah olmalıdır. Oraya başka şeyleri ve başkalarını yerleştirmek veya orayı mesken tutmalarına izin vermek şirktir. Bu itibarla, bir mü''minin kalbinde asla iki sevgi bir arada bulunamaz ve bir mü''min aynı anda hem Allah''a ve hem de başkalarına kulluk edemez.

15

MAY'15

 

Feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri de Miraç Gecesidir. Miraç bir yükseliştir, bütün süfli duygulardan, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye terakki ediştir. Resulullahın (a.s.m.) şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir terakki ufkudur. Bu ulvi seyahat, mucizelerin en büyüğüdür. Miraç mucizesi Kur'ân-ı Kerimde âyetlerle anlatılmış ve varlığı inkâr edilemeyecek bir şekilde ortaya konmuştur. Bu îlâhî yolculuğun ilk merhalesi olan Mescid-i Aksâya kadarki safha Kur'ân'da şöyle anlatılır:
 

11

MAY'15

 

İnsanlar arasındaki adalet, bir âmirin, ülkesini idare için koyduğu kanunlar içinde hareket etmesidir. Zulüm ise, bu kanunun dışına çıkmaktır. Her şeyi yoktan yaratan Allahü teâlâ, hâkimler hâkimi, her şeyin asıl sahibi ve tek yaratıcısıdır. Üstünde bir âmiri, sahibi yoktur ki, Onu bir kanun altında bulundursun. Bundan dolayı, (Allah’ın yaptığı şu iş, adalete uymuyor) denmez.
 

09

MAY'15

 

Birine hediye vermek, ona olan sevgiyi bildirmek olur. İki hadis-i şerif meali:
(Bir din kardeşinizi seviyorsanız, sevdiğinizi kendisine bildirin!) [Buhârî]

01

MAY'15

 

 

Allahım Sen benim Rabbimsin; Senden başka ilah yoktur. Beni Sen yarattın; ben senin kulunum ve gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediklerimin (kötülüklerin) şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımıda ikrar ederim. Beni affet. Zira günahları bağışlayan ancak Sensin. Cumamız kutlu olsun. Hayırlı Nurlu Cumalar...
 

24

MAR'15

 

Allah, sizi güçsüz olarak yaratan, sonra güçsüzlüğün ardından bir güç veren, sonra gücün ardından bir güçsüzlük ve yaşlılık verendir. O dilediğini yaratır. O hakkıyla bilendir, hakkıyla kudret sahibidir." (Rûm Sûresi, 30/54)İslam dini, büyük-küçük her insanı saygıya layık görmüş, yaşlılara hürmet etmeye ise ayrı bir önem vermiştir. Bugünün gençleri, yarının ihtiyarlarıdır. 

 

16

MAR'15

 

Gıybet olunan kimse, bedeninde, nesebinde, ahlakında, işinde, sözünde, dininde, dünyasında, hatta elbisesinde, evinde, hayvanında bulunan bir kusur, arkasından söylendiği zaman, bunu işitince üzülürse, gıybet olur. Duyunca üzüleceği bir sözü yüzüne karşı da söylemek günahtır.