Product has been added to Cart

X
GO TO THE CART
CONTINUE SHOPPING

21

JUN'17


Biz onu (Kur’an’ı) Kadir gecesinde indirdik.
Bilir misin nedir Kadir gecesi?
Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır.
O gece melekler ve ruh, rablerinin izniyle her bir iş için iner dururlar.
O gece tan yeri ağarıncaya kadar esenlik doludur.(Kadir Suresi / 1-5 . Ayet )

Devamını Oku...


08

MAY'17Hiç şüphesiz ki Beratın en derin anlamı af ve bağışlanmadır.
Sevgili Peygamberimiz (sav) bu gecede Allah’a çokça ibadet edilmesini, gündüzünde ise oruç tutulmasını
tavsiye etmiş ve bu gece güneş batınca Allah Teâlâ’nın dünyaya rahmetiyle tecellî ederek fecre kadar:
“Bağışlanmak dileyen yok mu, onu bağışlayayım! Rızık isteyen yok mu, ona rızık vereyim!
Belâya dûçar olan yok mu, ona afiyet vereyim!..” buyurduğunu bizlere müjdelemiştir.

(İbn Mâce, İkâmetü’s-Salavât, 191)
Devamı İçin Tıklayınız.

29

MAR'17

 

(Ey Muhammed!) De ki: “Duanız olmasa, Rabbim size ne diye değer versin!...

(Furkan Suresi 77.Ayet) 

Peygamber Efendimizin En Çok yaptığı Dualardan Biri;

"Allah'ım! Ey Rabbimiz ! Bize dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik ver ve bizi cehennem azabından koru. "

Bu dua Kur'anı Kerim tarafından tavsiye edilmiştir, bu duayı yapanları Allah(c.c.) övmüş ve büyük bir kazanç elde edecekleri bildirilmiştir.(Bakara 201-202)

En Mukaddes Ayların başladığı şu günlerde Sefamerve Ailesi olarak dualarınızda buluşmayı temmenni ederiz.Yazının devamı için tıklayınız

26

NOV'15

 
Duâ,
 
Sermayesiz servettir ..
 
Bizlere duâ etmeyi bahşeden,
Sesimize kulak veren Allah’a hamdolsun ..

18

NOV'15

 

İslâm'ı iyice araştıran bir papaz, Tebbet sûresi sebebiyle müslüman olur. Papaz şöyle demiştir: “Bu sûre'de muhteşem bir incelik ve mucize gördüm!” der. Ne olduğunu soranlara şöyle açıklar papaz:

17

NOV'15

 

Müziklerdeki küfür tehlikesi.!
İşte size..
Birçok gençin bağıra bağıra, haykıra haykıra söyledikleri şirk, 
isyan, gaflet, dalalet, sapıklık ve küfür dolu Müzikteki o sözler.!

13

NOV'15

 

"İnşirâh" açılmak genişlemek sevinmek manalarına gelir Duhâ sûresinden sonra Mekke'de inmiştir 8 (sekiz) âyettir Bu sûrede Peygamberimizin çocukluğunda risalete hazırlamak üzere kalbinnin açılıp arıtılmasından söz edilmektedir Ayrıca onun getirdiği dindeki kolaylıklara dikkat çekilerek ALLAH 'a şükretmeye teşvik edilmektedir
 

 

11

NOV'15

 

Varın ispatı, yokun ispatından her zaman daha kolaydır. Bir elma cinsinin yeryüzünde bulunduğunu, bir tek elmayı göstermekle ispat edebiliriz. Halbuki yokluğunu iddia eden kimse bütün yeryüzünü, hatta kainatı dolaşıp, ancak ondan sonra onun yokluğunu ispat edebilir.

09

NOV'15

Dua, insanda doğuştan var olan bir duygudur. Bu sebeple bütün dinlerde dua mevcuttur. Üstün bir varlığa inanan her insan, hayatının herhangi bir anında dua ihtiyacını hisseder. Çünkü her insan, zaman zaman üstesinden gelemeyeceği birçok olay, üzüntü ve sıkıntı ile karşılaşır. Böyle anlarda insan, Allah’a sığınma ve O’ndan yardım isteme ihtiyacı hisseder ve dua eder.

05

NOV'15

 

Hiç ruhunuzun bunaldığı, sanki canınız bedeninizden çıksa rahatlayacakmışsınız gibi hissettiğiniz oldu mu? 
 
Durup dururken, hiç bir sebep yokken, yada üzülmenizi gerektirecek hiç bir sorununuz olmadığı halde derin bir hüzün duydunuz mu? Sanki o anda bütün dünya gözünüzden silinir, her şey anlamını yitirir.. O anda ölmek bile o duyguyu yasamaktan daha sevimli gelir gözünüze. Kendinizi öyle

27

OCT'15

 

Ezan, kelime anlamım olarak bildirmek, duyurmak, çağrıda bulunmak, ilan etmek anlamlarında kullanılır. Ezan, dini bir terim olarak, İslam dininde namaz vaktinin geldiğini insanlara bildirmek için belli sözlerle yapılan çağrıya verilen isimdir.

31

JUL'15

 

Milletimizin çektiği sıkıntıların çok olduğu bu vakitte Rabbimiz askerde vatani görevini yapmakta olan, polislik mesleğini yerine getirerek vatanın birliğini ve bütünlüğünü koruyan tüm müslüman kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Zor zamanlardan geçiyoruz. Bu zamanlarda her zaman sığındığımız Rabbimize sığınarak gerek evlatlarımızı gerek abilerimizi ve gerekse babalarımızı yine O'na emanet ediyoruz.

26

JUL'15
 
 
Tevekkül, Allah'a teslim olmak, güvenmek, dayanmak, bağlanmak ve sığınmak anlamlarına gelmektedir.
 

18

JUN'15

 

Ramazan ayı “Kur'ân ayı”dır
 
“(O sayılı günler) Ramazan ayıdır ki; insanlara doğru yolu göstermek ve hidayet ile Furkan’dan (Hak ile batılı ayıran hükümlerden) apaçık deliller olmak üzere Kur'ân onda indirilmiştir.” (Bakara, 185)
 

13

JUN'15

 

Dua her zaman mü`minin dayanip güvenecegi bir esastir. Hayatinin her safhasinda duaya sarilip Ilahi rahmete iltica etmek, mü`mini diger insanlardan ayiran belli basli vasiflardan biridir. Mü`min duayi hayatinin her anina sindirmistir. Günde bes vakit kildigi namazin manasi "duâ"dir.

 

11

JUN'15

 

Bütün İslam Dünyasını sabırsızlıkla beklediği Ramazan ayı 2015 yılında ne zaman, hangi tarihte başlıyor ve ne zaman bitiyor? 2015 yılı Ramazan Bayramı hangi tarihe denk geliyor? 2015 Ramazan Bayram tatili kaç gün sürecek? Ramazan Bayramı tatili hangi günlere denk geliyor? Ramazan Bayramı tatili hafta sonuna mı denk geliyor? Sefamerve ekibi olarak, yaklaşan Ramazan ayını bugünkü konumuza taşıdık. Sahur ve iftar vakitleri İstanbul imsakiyesi ve çok daha fazlası bu konuda.
 
 
 

 

03

JUN'15

 

Yazın gelmesiyle diyet yapanların sıyasındada artış oldu. Bikini ve mayoları giymden önce fazla kilolarından kurtulup, formda bir görüntü isteyenlar içi şahane bir önerimiz var. İşte bir haftalık diyet listeniz...
(Tüm diyetler doktor kontrolünde yapılmalıdır.Sizde sağlığınız için en yakın diyetisyenden yardım alabilirsiniz.)
 

01

JUN'15

 

Şaban ayının 14. gününü 15. gününe bağlayan gecesi Berat gecesidir. Şaban ayının on beşinci gecesi idrak edilen Berat Kandili, Allah'ın af, marifet ve rahmetiyle bezeli kutlu bir gece olarak kabul ediliyor.Peki Kandil gecesinde hangi dualar edilmeli?, hangi ibadetler yapılmalıdır? Sevdiklerinize atabileceğiniz en güzel kandil mesajlarını da sizler için derledik.

27

MAY'15
 
AYET : NİSA SURESİ – 31. AYET
 
 
 
إِن تَجْتَنِبُواْ كَبَآئِرَ مَا تُنْهَوْنَ عَنْهُ نُكَفِّرْعَنكُمْ سَيِّئَاتِكُمْ وَنُدْخِلْكُم مُّدْخَلاً كَرِيماً:
 
 
MEALİ :

23

MAY'15

 

İnsan günah işleyebilen bir varlık. "Benim günah işlemem mümkün değil." diyebilen hiç kimse bulunmuyor. Her insan, şu veya bu şekilde, az veya çok, günah çukuruna yaklaşıyor, bazen de içine düşüyor.