Product has been added to Cart

X
GO TO THE CART
CONTINUE SHOPPING

29

MAY'19
Ramazanın 24.Gününe Özel İftar Menüsü

   

 

 

 

 

 
 

Tarifin Hazırlanışı
 

Tencereye ince bulguru, tavla zarı iriliğinde doğranmış patatesi, havucu ve suyu ekleyip sebzeler yumuşayana dek ağır ateşte pişirelim. Bir kapta yoğurdu, yumurtayı, unu, 1-2 kepçe çorba suyunu çırparak azar azar ve karıştırarak çorbaya ilave edelim. Çorbayı üzeri göz göz olana dek pişirelim. Ateşten almadan 5 dakika önce tuzunu ayarlayalım. Bir tavada tereyağını eritip kırmızı biber ekleyelim. Biberli yağı çorbanın üzerine gezdirerek servis yapalım. 
 

 

 

 

 

 

 
 

Tarifin Hazırlanışı
 

Tencereye tereyağını alıp eritelim. Etleri ekleyelim ve suyunu bırakıp çekene dek kavuralım. Piyaz doğranmış soğanı ekleyip pembeleşene dek kavuralım. Tavla zarı iriliğinde doğranmış havuçları ekleyip 2-3 dk daha kavurmaya devam edelim. Kuşbaşı iriliğinde doğranmış kabak ve patatesleri, etlerin ve sebzelerin üzerini iki parmak aşacak kadar sıcak suyu ve tuzu ekleyerek ağır ateşte etler ve sebzeler yumuşayana dek pişirelim Yağlı kâğıtları 20-25 cm büyüklükte kareler halinde keselim. Kebabı delikli kepçe ile alarak kâğıtların bir taraflarına paylaştıralım. Üzerine haşlanmış bezelyeleri, dilimlenmiş domatesleri ve sivri biberleri ilave edelim Üzerine haşlanmış bezelyeleri, dilimlenmiş domatesleri ve sivri biberleri ilave edelim. Kâğıtların boş tarafını diğer taraf üzerine kapatalım. Kenarlarını 2 kez çevirip sıkıştırarak kapatalım. Kâğıtların üzerine hafifçe sıvı yağ sürelim. Isıtılmış 200° ısılı fırında paketlerin üzeri renk değiştirene dek pişirelim. Paketleri fırından alıp ortalarını keserek servis yapalım. 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tarifin Hazırlanışı
 

Yumurtaları şekerle birlikte, beyazlaşıp köpürene dek çırpalım. Eritip soğuttuğumuz margarini, portakal suyunu, ince rendelenmiş portakal kabuğu rendesini ekleyip tekrar çırpalım. Elenmiş unu ve kabartma tozunu ekleyerek mikserin düşük ayarıyla karıştıralım. 25-30 cm çapındaki bir fırın kabını margarinle yağlayıp taban kısmına un serpelim.Hamuru kalıba boşaltıp 180° ısılı fırında altı üstü pembeleşene dek pişirelim. Hamuru kalıba boşaltıp 180° ısılı fırında altı üstü pembeleşene dek pişirelim. Bu arada şerbeti hazırlayalım. Şekeri, portakal kabuğu rendesini, limon suyunu 5 dk kaynatıp ateşten alarak iyice soğutalım. Şerbeti tel süzgeçten geçirip içine portakal suyunu ekleyelim. Tatlıyı fırından alalım. Kalıbı içinde hafifçe ılıtalım. Kalıbı ters çevirerek tatlıyı bir tepsiye çıkaralım. Üzerine portakallı şerbeti gezdirelim, tepsiyi sönmüş fırında 5 dk bekletip şerbetini emmesini sağlayalım. Tatlıyı dilimleyip üzerine çekilmiş antep fıstığı veya hindistan cevizi serperek servis yapalım.