Product has been added to Cart

X
GO TO THE CART
CONTINUE SHOPPING

24

MAY'19
Ramazanın 21.Gününe Özel İftar Menüsü

 

 

 

 

 

Tarifin Hazırlanışı
 

Haşlanmış patatesleri soyup tavla zarı iriliğinde doğrayalım. Tencereye unu, yumurtayı, yoğurdu alıp çok az su ekleyerek karıştıralım. Topaksız kıvama gelene dek karıştıralım. Suyu ve patatesleri ekleyip çorbayı ağır ateşte ve karıştırarak, üzeri göz göz olana dek pişirip ateşten alalım. Çorbayı ateşten almadan 5 dk önce tuzunu ayarlayalım. Tavaya tereyağını alıp eritelim. Salçayı ve kırmızıbiberi ekleyip yarım dk kavuralım. Salçalı yağı çorbanın üzerine gezdirelim. Kıyılmış maydanoz serperek servis yapalım.
 

 

 

  
 

Tarifin Hazırlanışı
 
Ciğerin zarını soyup küçük kuşbaşı iriliğinde doğrayalım. Patatesleri ve havucu küçük kuşbaşı iriliğinde doğrayarak kızdırılmış sıvı yağda kızartıp delikli kepçe ile alalım. Yağın yarısını ayıralım. Tavada kalan yağı kızdıralım, ciğerleri ekleyip arada bir karıştırarak ciğerler yumuşayana dek kavuralım. Ciğerleri delikli kepçe ile alarak havuç ve patateslerin üzerine aktaralım. İçine kıyılmış taze soğanları, maydanozu, tuzu, kekiği, pul biberi ekleyip karıştıralım
  
 
 


 
 
 
Tarifin Hazırlanışı
 
Pancarları kabukları ile haşlayalım. Soyup rendeleyelim. Havucu ve patatesleri haşlayıp rendeleyelim. Taze soğanları, dereotunu, maydanozu ince doğrayarak karıştıralım. Yuvarlak bir kâsenin içini şeffaf folyo ile kaplayalım. İçine rendelenmiş pancarı yayarak kaşıkla bastıralım. Üzerine 1 çorba kaşığı mayonez sürelim. Üzerine rendelenmiş patateslere tuz ilave ederek yayalım. Tekrar mayonez sürelim. Üzerine taze soğan, dereotu, maydanoz karışımına tuz serperek yayalım. Tekrar mayonez sürelim. Üzerine havuç rendesini yayıp tekrar mayonez sürelim. Kalıbı buzdolabının herhangi bir rafında 1-2 saat bekleterek dolaptan çıkaralım. Ters çevirip üzerindeki folyoyu çıkaralım. Yumurta akını rendeleyip üzerine serperek servis yapalım.